Strona główna Aktualności Magiczne Ogrody – sensoryczny raj dla dzieci. Co spakować na wyjazd?

Magiczne Ogrody – sensoryczny raj dla dzieci. Co spakować na wyjazd?

Magiczne Ogrody to sekretna kraina stworzona w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Zastanawiacie się, czy warto się tam wybrać? Czy dziecko nie jest za małe / za duże? Czym się wyróżnia ten park od innych? Co zabrać na wyjazd? Zobacz recenzję Mamy Zdrowie.

0
Magiczne ogrody - foto Mama Zdrowie.

Pewnie nie raz słyszeliście o Magicznych Ogrodach – tematycznym parku zabaw w woj. lubelskim. My też i w końcu postanowiliśmy się tam wybrać. Napiszę Wam, co nam się podobało i jak należy przygotować się do tej wyprawy.

Magiczne Ogrody, foto Mama Zdrowie.

Magiczne Ogrody to sekretna kraina stworzona w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów znajdziemy przedziwne miejsca zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię dziecka. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Dla dzieci to wielka przygoda i kontakt z naturą.

Dla kogo? 

W magicznym ogrodzie, obfitującym w przeróżne, oryginalne atrakcje nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza najmłodsza podróżniczka ma 2 lata i ambicje wejścia „wszędzie” i robienia „wszystkiego”. Najstarsza lat 9, skorzystała chyba najbardziej i była samodzielna, młodszym trzeba czasem pomóc.

Magiczne Ogrody, foto Mama Zdrowie.
Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.

Co warto spakować na wyjazd?

Ponieważ atrakcji jest co nie miara, a chcemy żeby dzieci dobrze się bawiły proponuję zabrać:

  • kilka zmian ubrań (3-4),
  • kostium kąpielowy (jest kilka okazji to zamoczenia się oraz kąpielisko);
  • czapki (2 sztuki) ponieważ często lądują w wodzie,
  • krem z filtrem – pamiętajcie również o sobie – ja nieźle spiekłam plecy,
  • chusteczki nawilżane;
  • wodę do picia;
  • przekąski – chociaż jest dużo miejsc z lodami, duża restauracja z jedzeniem,
  • warto założyć spodenki – większa swoboda zabawy na huśtawkach, zjeżdzalniach, wspinaczkach.
  • Możesz też zabrać turystczną apteczkę pierwszej pomocy, co powinna zawierać? Sprawdź tutaj.

Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.

Zabawa nie tylko dla dzieci

Rodzice również nie nudzili się. Poza wyszukiwaniem wzrokiem swoich dzieci chętnie uczestniczyli w zabawach. Ponieważ wszystkie huśtawki i karuzele wykorzystują do napędu siłę mięśni tatusiowie byli bardzo potrzebni!

Magiczne ogrody – foto Mama Zdrowie.
Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.

Zabawa i rozwój

Wszystkie atrakcje uważam za bardzo rozwijające. Dziecko uczy się tam bawiąc, doświadczając. Magiczne Ogrody przenoszą nas w świat natury, w której nie ma granic. Park został zaprojektowany tak, żeby stymulować zmysły dzięki doznaniom wywoływanym poprzez naturalne elementy takie jak drewno, ziemia, metal, kamień, woda.

Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.
Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.

W Grodzie Krasnoludów dzieci mogą wcielić się w rycerzy, wojowników i wojowniczki – odbyć walkę mieczem a nawet przejść szkolenie i trening strzelania z kuszy, zmierzyć się ze swoimi siłami. Gród tętni życiem i odgłosami bębnów.

Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.

Dzieci bawią się tam i rozwijają nieustannie! Skaczą, biegają boso po trawie, piasku, ścieżkach. Wspinają się na różne wysokości, huśtają, kręcą i pokonują wiele ścieżek tematycznych. Wszędzie można spotkać animatorów, którzy chętnie się dołączą do zabawy.

Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.
Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.

Obiekt jest całkowicie bezpieczny, nie zwalnia to jednak rodziców z opieki nad swoimi dziećmi, w szczególności nad tymi najmłodszymi. Nad bezpieczeństwem czuwa profesjonalnie przeszkolony opiekun medyczny, który jest w nieustannej gotowości do niesienia ewentualnej pomocy.

Atrakcje dla starszych dzieci oraz nowości

Zdecydowanie największą atrakcją dla starszej córki, a zarazem nowością są Mosty w koronach drzew. Niesamowita przygoda na dużych wysokościach. W tym czasie młodsze dzieci świetnie bawiły się w parku Robanków.

Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.
Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.
Magiczne Ogrody – foto Mama Zdrowie.

Zdecydowanie warto i gorąco polecam wybrać się do Magicznych Ogrodów. Z pewnością spędzisz tam wartościowy czas z bliskimi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.magiczneogrody.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here