Strona główna Wyróżnione Mądre prezenty dla dzieci na gwiazdkę – zainspiruj się.

Mądre prezenty dla dzieci na gwiazdkę – zainspiruj się.

Mikołajki już za nami. Część pomysłów na prezenty dla dzieci  właśnie została zrealizowana. Zastanawiacie się co kupić swoim dzieciom, dzieciom sąsiadki, siostrzeńcom czy bratankom? Chcecie, by dziecko rozwijało się i nie było zalane tylko plastikiem? Kupcie książkę, grę lub puzzle. Dlaczego?

0

Mikołajki już za nami. Część pomysłów na prezenty dla dzieci  właśnie została zrealizowana. Zastanawiacie się co kupić swoim dzieciom, dzieciom sąsiadki, siostrzeńcom czy bratankom? Chcecie, by dziecko rozwijało się i nie było zalane tylko plastikiem? Kupcie książkę, grę lub puzzle. Dlaczego?

Korzyści płynące z czytania dzieciom

  1. Czytajac z dzieckiem budujesz z nim bezcenną więź.
  2. Podczas czytania przytulisz, dasz buziaka, pokażesz świat zaklęty w książkach. Podarujesz dziecku, to co najcenniejsze.
  3. Pobudzisz wyobraźnię dziecka,wzbogacisz słownictwo i pamięć.
  4. Czytanie to rozwijanie fantazji i wiedzy podczas zabawy.
  5. Czytając uczymy empatii, pokazujemy dobro i zło.
  6. Dzieci, które czytają są bardziej odporne na zagrozenia czyhajace w dzisiejszym świecie i lepiej sobie radzą w zyciu.

…mogłabym tak wymieniać i wymieniać, bo korzyści z czytania jest dużo wiecej, ale Wy to wszystko wiecie 🙂 Poniżej kilka moich inspiracji.

Czytanie to zachowanie mózgu w dobrej kondycji przez długie lata.

Co polecam dla maluszków? 

Moje dzieci uwiebiają serię Pucio z Naszej Księgarni. Pucio to bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, ilustrowanej przez Joannę Kłos, który wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach edukacyjnych i puzzlach. Seria Pucio wzbogaca zasób słów dziecka, rozwija mowę, mowę zdaniową (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz uczą stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).

Jeśli nie znacie tej serii, to naprawdę warto – idealny prezent.

 

Co podarować dziewczynce? 

 

Lubię jak dziewczynki są mądrze obdarowywane – dobrze wiemy co serwowane jest dziewczynkom na sklepowych półkach – mopy, kuchnie itp. same bardzo rozwijające atrakcje. Polecam książki, które dają MOC, wzmacniają pewność siebie, inspirują oraz zachecają do sięgania wysoko – bo CHCIEĆ-TO-MÓC. Takie książki znajdziecie m.in w wydawnictwie Debit

Dla miłośniczek bajek telewizyjnych Egmont przygotował specjalne wydania w serii Bibioteka Bajek, w której znajdziecie Krainę lodu czy Maszę.

Jeśli brakuje Ci czasu na czytanie dziecku, kultowa „Basia” Zofii Staneckiej jest dostepna w wersji do czytania i słuchania.

Co dla dorastającej dziewczynki?

W tym roku postanowiłam podarować córce coś wyjątkowego – Ja, młoda buntowniczka. Czas na opowieść. To książka do uzupełniania własnej historii, kreatywna i aktywizująca, poruszajaca wiele wątków nastoletniego okresu życia.

„Czas na Twoją opowieść! Narysuj siebie wspinającą się na szczyt, napisz liścik miłosny do ulubionych części swojego ciała, zaplanuj własną rewolucję. Sama decyduj o sobie i swoim świecie.” Rewelacja!

Książki dla chłopców

Nie lubię takiego rozdzielania, ale wiem, że chłopcy często żyją w swoim świecie – pełnym pojazdów, statków kosmicznych i dinozaurów. Książeczki również zainteresują dziewczynki – wręcz zachęcam do pokazywania. 🙂

Dla małych chłopców polecam Pucia, Wieczór gwiazdkowy na placu budowy czy Dinozaury z Naszej Księgarni.

Starszemu chłopcu na pewno spodoba się Star Wars z Bibiloteki bajek Egmont. Bogato ilustrowana książka to podróż w mroczną głębię kosmosu, gdzie niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Odległe galaktyki, niezbadane planety i ich mieszkańcy, których planów nie sposób przejrzeć. Opowieści zawarte w tej książce to prawdziwa uczta dla fanów Star Wars! Polecam również grę rodzinną Park Dinozaurów – czeka Was świetna zabawa 🙂

Dzieci już obdarowane. Pozostała ciocia, babcia, mama, tesciowa, przyjaciółka. Oto zimowe histiorie od Świata Książki.  Pamiętajcie – czytanie to zachowanie mózgu w dobrej kondycji przez długie lata:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here