Strona główna Aktualności Dzień Dziecka – inspiracje prezentowe.

Dzień Dziecka – inspiracje prezentowe.

Co kupic dzieciom na Dzień Dziecka? Przedstawiam inspiracje dotyczące gier rozwijających. To najlepszy prezent!

0

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Chcemy spełnić marzenia dzieci, wywołać uśmiech i wreszcie zająć za dłużej niż 5 minut. Wszyscy jesteśmy już zmęczeni obecną sytuacją, dzieci znudzone panującą rutyną. Polecam rozwijające gry – dla każdego i na każdy wiek. Mieliśmy okazję przetestować gry od Alexander, powiem Wam, że są świetne! Poniżej kilka naszych ulubionych.

SZABLONY

Rysowanie krędą po chodniku to zabawa stara jak świat. Daje frajdę, a dzięki szablonom dodatkową pewność, że wykonany rysunek będzie ładny. Ćwicząc ruchy ręką dzieci uczą się także jak rysować prezentowane szkice samodzielnie. Zestaw zawiera 8 dużych drewnianych szablonów róznych postaci oraz komplet kolorowej kredy w pięciu kolorach. Wzory są proste do odwzorowania a jednocześnie ciekawe. Świetna propozycja na spędzanie czasu na świeżym powietrzu albo w domu – szablony mozna odrysować również na kartce.

MONTINO – rurki 3D

To jest hit. Montino to seria zabawek kreatywnych, dzięki której  możesz zbudować praktycznie każdą konstrukcję. Od zwierząt, poprzez budynki i pojazdy, wszystko co zechcesz – ogranicza Cię tylko wyobraźnia.
Kolorowe, elastyczne rurki oraz stabilne łączniki sprawiają, że możliwości zabawy są praktycznie nieograniczone.

Młodsze dzieci mogą mieć problem z samodzielnym łączeniem elementów, będą potrzebowały pomocy rodziców.

RACH CIACH

Rach ciach to gra familijna, w której liczy się nie tylko szybkość, ale także dokładność i dobra pamięć. Układanie kolorowych wzorów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale pod presją czasu i innych graczy będzie nie lada wyzwaniem.

Na czym polega gra?
Każdy z uczestników zabawy otrzymuje do dyspozycji plastikowy drążek wbity w podstawkę, na której układamy zestaw sześciu kolorowych kul z dziurką. Na środku stołu kładziemy planszę z pionkami, talię kart oraz dzwonek. Na kartach znajdują się przezabawne ilustracje składające się z układu od 3 do 6 kolorów odpowiadających kolorowi kul, które znajdują się w posiadaniu graczy. Zadanie polega na tym, aby po odsłonięciu karty każdy z graczy jak najszybciej ułożył na swoim słupku wskazaną na karcie konfigurację. Ten kto pierwszy wykona zadanie, informuje o tym innych graczy uderzeniem w dzwonek. Osoba, której to się uda, przesuwa swój pionek na planszy. Cała zabawa tkwi w tym, że odczytanie kolorów na karcie wymaga spostrzegawczości a kształt kulek i tempo rozgrywki prowokuje ich uciekanie. Wszystko to razem jest gwarancją wspaniałej zabawy i salw śmiechu.

MAŁY KONSTRUKTOR

Zestaw 3w1 do samodzielnego montażu skierowana do dzieci w wieku od 4 lat. Zabawka wspaniale wpływa na rozwój motoryki małej, rozwija cierpliwość oraz stymuluje wyobraźnię. Doskonale wspomaga naukę kolorów oraz liczenia.

Zestaw składa się z drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek i łączników z tworzywa. Duże rozmiary elementów oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych pojazdów. Zabawka jest trwała i po złożeniu pojazd może służyć do dalszej zabawy. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję.  Z zawartych w opakowaniu elementów można zbudować aż trzy zupełnie różne pojazdy. Po skręceniu zabawki malec może przez jakiś czas bawić się nią, a kiedy znudzi mu się, może rozmontować wszystkie komponenty i zbudować zupełnie nowy model.

LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW.

Gra inspirowana serialem TV Puls pod tym samym tytułem. Fani serialu mogą wcielić się w bohaterów, a tym którzy nie znają już objaśniam zasady gry. Celem gry jest zarobić jak najwięcej pieniędzy, a przy tym zdobyć uznanie szefa – pana Kazimierza. Sprzedajemy i kupujemy zastawiane produkty tak, by zarobić jak najwięcej. Trzeba podejmować dobre decyzje, gdyż niektóre z przedmiotów mają ukryte wady lub zalety, które odpowiednio obniżają lub podwyższają ich wartość. Przeciwnikami w grze są pozostali pracownicy, którym także zależy na uznaniu szefa. Wygrywa ten, kto okaże się najlepszym strategiem i sprzedawcą roku!

Gra dostarcza mnóstwo rozrywki, dzięki niebanalnym zwrotom akcji, nietuzinkowym kartom licytowanych przedmiotów, sporej dawce humoru sytuacyjnego wprowadzanego przez karty klienta. Rozgrywka zmusza do interakcji pomiędzy graczami, dzięki czemu jest emocjonująca i porwie do zabawy każdego. Gra planszowa „Lombard. Życie pod zastaw” uczy podejmowania ryzyka inwestycyjnego i sprytu w codziennych decyzjach zakupowych. W przeciwieństwie do innych gier finansowych, gracze sami w łatwy sposób sterują długością rozgrywki, dlatego zabawa nigdy się nie nudzi. Wiek graczy od 12 lat – ja śmiało polecam dla 10latków 🙂

BURSZTYNOWA KOMNATA

Ta  gra na pewno zainteresuje wszystkich poszukiwaczy skarbów. Dzieci uwielbiają przygody i tajemnice. Któż z nas nie bawił się w podróżników, odkrywców czy wreszcie poszukiwaczy skarbów?
Ta gra to wspaniała wyprawa w nieznane, gdzie na końcu czeka na nas skarb. Niebanalna mechanika i niespodziewane zwroty akcji zapewnią wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.
Co wyróżnia grę?
Jest to gra planszowa bez planszy, a może raczej z planszą, którą budujemy sami. Dysponujemy 40 planszetkami z których układamy tak zwaną ścieżkę. Sami decydujemy, czy chcemy, żeby rozgrywka była dłuższa i używamy wszystkich planszetek, czy też krótsza i wykorzystujemy tylko część z nich. W budowaniu ścieżki ważne są tylko 2 zasady: musi zaczynać się od planszetki z napisem „START” i kończyć na planszetce z napisem „TOP SECRET”.
Gra jest przede wszystkim nietuzinkowa i dynamiczna. Mamy wpływ na to jak się poruszamy. Możemy podejmować ryzyko i nie zawsze musimy wykonywać ruchy wskazane przez rzut kośćmi. W grze możemy postawić na kooperację lub rywalizację, w zależności od wybranej strategii.
Na każdym kroku czeka na nas przygoda, a o tym co dzieje się z trasą rozgrywki oraz akcją decyduje to, na jakich polach staną gracze. Cóż wiec może się nam przydarzyć? – ruchome piaski, zapadnia, teleport, czy pułapka, a której uwolni nas jedynie ułożenie odpowiedniego szyfru oraz wiele innych niespodzianek.

Wygrywa ten kto pierwszy dotrze do ostatniej planszetki i odnajdzie ukrytą Bursztynową Komnatę. Wiek graczy od 8 lat.

Wszystkie gry możecie kupić tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here