Strona główna Aktualności Co brać, żeby szybko schudnąć – opowieść anorektyczki. Rodzicu, bądź czujny!

Co brać, żeby szybko schudnąć – opowieść anorektyczki. Rodzicu, bądź czujny!

"Ograniczałam jedzenie do skrajnego minimum i zdarzało mi się robić po 2 treningi dziennie. Wystraszyłam się, gdy zemdlałam na zajęciach, a jakiś czas potem szybko odpłynęłam. Wpadłam na idiotyczny pomysł, że troszeczkę te leki przedawkuje. Nie marzłam, miałam uczucia gorąca, strasznie się pociłam, ale po jakimś czasie mały efekt był."

0
Odchudzanie, foto unsplash.com
Odchudzanie, foto unsplash.com

Szybko schudnąć i nie utyć – któż by nie chciał. Często podejmujemy wyzwanie odchudzania, niestety sytuacja może szybko wymknąć się spod kontroli. Przeczytaj opowieść ANOREKTYCZKI – studentki medycyny, o tym jak rujnowała swoje zdrowie i organizm. Polecam zatroskanym rodzicom oraz tym, którzy postępują podobnie, lub są na „dobrej drodze” do osiągnięcia podobnego stanu. Zobacz, jakie farmakologiczne „śmieci” pochłaniają. Przeczytajcie i bądźcie czujni.

Tabletki, proszki, pigułki…

„Tabletki, proszki, kapsułki, pigułki, drażetki….Ile niepotrzebnych substancji wzięłam?
Na farmakologii (przedmiot, który jest na III roku) uczą nas zastosowań różnych substancji leczniczych. Podczas nauki zapoznałam się z wieloma działaniami niepożądanymi jak i efektami przedawkowania danych leków, jak tragiczne mogą być skutki nadmiernego spożywania takich środków.

Skutki nadmiernego spożywania leków:

Ibuprofen

Jednorazowa dawka przeciwbólowa – 300mg. Kiedy miałam naprawdę poważne problemy z zębami – brałam 3-4 razy dziennie po 2-3 tabletki. Jedna tabletka preparatu, który brałam ->400mg. Brałam tak przez tydzień, do momentu trafienia do dentysty. Mogłam bardzo rozwalić sobie żołądek, być może mam trochę zniszczony – boje się sprawdzić. Moja wątroba też może nie być sprawności adekwatnej do wieku. Mogłam spowodować poważne krwawienie z przewodu pokarmowego. Mnóstwo innych rzeczy.

Ketoprofen

Podobnie jak ibuprofen.

Środki przeczyszczające

Brałam od 2 tabletek do półtora opakowania, co powodowało potworne biegunki, podrażnienie przewodu pokarmowego. Mogłam do tego stopnia zaburzyć sobie równowagę jonów, że doszłoby do zatrzymania akcji serca. Bardzo niskie ciśnienie w wyniku ostrych biegunek, odwodnienie.

Pamiętam te bolesne skurcze jelit, ale uspakajałam się tym, że tak być musi – w końcu potrzebowałam się przeczyścić, efekty uboczne najczęściej dopadały mnie w nocy, zwykle wtedy nie spałam leżałam skulona do rana i jakby nigdy nic szłam do szkoły.

Kllindamycyna

Antybiotyki, które musiałam brać na dosyć ciężkie zakażenia w jamie ustnej – pewnie powikłania po wymiotach. Kolejne obciążenia dla żołądka, jelit, przekaźnictwa.

L-carnityna, CLA, guarana, żen-szeń, kofeina, spalacze i inne preparaty na odchudzanie 

Kilogramy, wiadra – dużo śmieci, jedne działały na początku, później już nie. Brałam też suplementy z chromem, mimo tego, że wiedziałam, że mnie uczula. Ciągła wysypka, swędzenie – ale czułam, że muszę.

Każdy suplement na odchudzanie, które brałam przede wszystkim miał zabezpieczyć mnie przed utyciem.  Bałam się, że jak przestanę brać, to zrobię się potwornie gruba.

Do dzisiaj mam powikłania po niektórych tych środkach. Nadal w mojej codziennej dawce witamin musi się znaleźć chociaż jedna tabletka „zabezpieczająca przed tyciem” – to chore, ale daje mi to trochę spokoju.

Nikotyna

Paliłam, bo wierzyłam, ze dzięki temu schudnę. Rozwalały mi zęby, żołądek i szybko kręciło mi się w głowie.

Środki moczopędne

Takie co bierze się przy zapaleniach pęcherza – nie chciałam mieć zatrzymanej wody. Skutki uboczne – podobne jak w przypadku przeczyszczających.

L-tyorksyna

Niedoczynność – rosnące TSH, sprawiało, że tyje, jednak gdy zalecono mi zwiększenie dawki – nie odzyskiwałam nigdy wagi, po prostu hamowało to tycie.

„To uświadomiło mi, jak naprawdę głupia w tym wszystkim jestem.”

Ograniczałam jedzenie do skrajnego minimum i zdarzało mi się robić po 2 treningi dziennie. Wystraszyłam się, gdy zemdlałam na zajęciach, a jakiś czas potem szybko odpłynęłam. Wpadłam na idiotyczny pomysł, że troszeczkę te leki przedawkuje. Nie marzłam, miałam uczucia gorąca, strasznie się pociłam, ale po jakimś czasie mały efekt był.

Wystraszyłam się, kiedy na dyżur przyjęto pacjentkę, która dostała migotania przedsionków z powodu nadczynności tarczycy – a objawy miała wcześniej podobne jak ja.

Działań niepożądanych, efektów ubocznych z pewnością jest dużo więcej. Wyeliminowałam prawie wszystko. Tabletki przeciwbólowe biorę tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę.

Wszystko co piszę…nigdy nikomu o tym nie mówiłam. Nikt nie zna nawet 10% mojej historii, ale mam już trochę dosyć dźwigania tego. Postanowiłam przelać to na zapiski, a może trafi tu dziewczyna/chłopak, ktoś taki jak ja i przeczyta to wszystko, zanim wpadnie na takie pomysły i tych błędów już nie popełni.”

 

Osobę, która podzieliła się z nami swoją historią możemy znaleźć na Instagramie – @anoreksjaoczamistudentki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here